למה להשקיע בעיר חיפה?

 

חיפה, העיר השלישית בגודלה בישראל, נחשבת היום ליעד האטרקטיבי ביותר להשקעות נדל"ן.  במשך כ – 30 שנה נשכחה העיר וסבלה מהגירה שלילית הן של אוכלוסיה צעירה והן של מוקדי תעסוקה. המרחק ממרכז הארץ השאיר את מחירי הדירות בעיר ברמה נמוכה. כעת המגמה מתהפכת וגם לאחר תיקון משמעותי במחירים, אנו צופים לחיפה המשך עליות מחירים משמעותי בשנים הקרובות מכמה סיבות:
 
1. לאחר עשרות רבות של שנים (מאז 1934), אושרה לאחרונה תכנית מתאר ארצית חדשה לאיזור חיפה. התכנית מתייחסת למגוון ההיבטים בפיתוח האיזור ואישורה מאפשר לפרויקטים מתוכננים רבים לצאת אל הפועל לאחר שנים ולהזניק את העיר קדימה.
 
2. בשנים האחרונות הושקעו מליארדי שקלים בפיתוח תשתיות התחבורה באיזור חיפה – בין היתר מנהרות הכרמל, כביש עוקף קריות, מחלף הצ'ק פוסט ומחלף יגור למשל מקצרים את הגישה מחיפה לכביש החוף, לכביש 6 ולכל איזור המפרץ. המטרונית שצפויה להתחיל לפעול בחודשים הקרובים במתכונת רכבת קלה חוצה את העיר ותקשר את המרכז העירוני המתחדש בשכונת הדר ובעיר התחתית עם שאר חלקי העיר ועם כל מטרופולין הצפון.
 
3. בחיפה יש 7 מוסדות אקדמאים להשכלה גבוהה ובהם לומדים מעל 40 אלף סטודנטים בשנה, כיוון שרוב הסטודנטים שוכרים דירות, נתון זה מבטיח את קיומו וביסוסו של שוק השכירות בחיפה. בנוסף תוכניות רבות להרחבת הפעילות האקדמית בעיר כבר יוצאות אל הפועל.
 
4. רמות מחירי הדיור הגבוהות במרכז הארץ והמודעות החברתית שמחלחלת גם לדרג המדיני יתבטאו בהשקעה ופיתוח מחוץ למרכז הארץ וכבר מחזירות משפחות צעירות לחיפה. לאחר שנים רבות, החל מ - 2010 ההגירה לחיפה חזרה להיות חיובית. 50 דקות מתל אביב מוצאות המשפחות עיר ראשית עם איכות חיים גבוהה ומחירי דירות נמוכים.
 
5. בחיפה מעט מאד שטחים הניתנים לבניית שכונות חדשות, ולכן הביקושים שצפויים להמשיך לעלות בהכרח יתבטאו בעליות מחירים של הנכסים הקיימים. בשכונות רבות צפויים תהליכים של עיבוי וחידוש עירוני ובהתאם גם מחירי הנכסים שקיום נמכרים בזול צפויים לעלות.
 

מצורף קישור לבסרטון של העירייה המציג תוכניות ופרויקטים בפיתוח מ - 2009. חלק מהפרויקטים כבר הושלמו.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HhH6Iebn70o